Těm, kdo chodí nakupovat vcelku pravidelně, určitě neuniklo, jak nám v poslední době snad všechno, na co se jenom podíváme, podražilo. A ty, kdo chodí nakupovat jenom nárazově, ale ceny si přesto pamatují, to mohlo nejednou klidně i docela šokovat. I když nás reklamy neustále masírují tím, jak se to či ono nabízí výhodně, mnozí z nás musí zkrátka konstatovat, že si pod pojmem výhodnost představují něco jiného. A na kdeco už dnes třeba nezbývají peníze ani těm, kdo si totéž pořizovali třeba i před relativně nedlouhou dobou bez větších problémů, a to aniž by to nějak pociťovali na své finanční situaci.

zlato na krabičce

Ceny na trhu prostě rostou. A v současnosti za to může hlavně oslabující měna. Peníze, na nichž se neblaze podepisují problémy, jež u nás vznikly a stále znovu vznikají v souvislosti s koronavirovou pandemií.
Ekonomika se tu zkrátka hroutí, mnozí podnikatelé živoří nebo dokonce krachují, lidé přicházejí o příjmy a o jistoty a rozmáhá se tu stále větší skepse a strach z budoucího ekonomického vývoje. A to negativně ovlivňuje českou korunu, jejíž hodnota rychle klesá. A ti, kdo byli pyšní na to, kolik si dříve dokázali našetřit, najednou vůbec pyšní nejsou. Spíše je deptá to, jak jsou jejich úspory stále bezcennější, jak pozbývají svou reálnou hodnotu.
Chtělo by to se proti tomuto trendu nějak bránit. Jenže většina z nás neví, jak. Protože nenajdeme snad žádný notoricky známý finanční produkt, který by za bezpečně uložené peníze nabízel dostatečně vysoké úroky, a potenciálně výnosné investiční možnosti jsou pro změnu notně rizikové a ten, kdo se je rozhodne využít, riskuje, že nejen nevydělá, ale třeba přijde i o to, co sem vloží, a bude na tom ještě hůř.

tři placky

Ale ono naštěstí tak zle není. Protože se u nás nabízí i prodej a výkup zlata. A investiční zlato je právě to, co si lidé pořizují v těžkých dobách. To totiž svoji reálnou hodnotu neztrácí, a čím hůř se ekonomika vyvíjí, tím za něj lze získat více peněz, tím je toto cennější.
A máte-li tak volné peníze, určitě je investujte do zlatých cihliček. Na těch neproděláte.